Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Дел од нашата понуда:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

4-ри дневна тура на Јадранската ривиера

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 

Четиридневена тура на јадранската ривиера (09.10 - 12.10.2015)

3 ноќевање со појадок и вечера во Будва, Трогир и Неум + превоз

 

Понудата е по лице и вклучува:

Едно ноќевање со појадок и вечера во Hotel Bracera 4* - Будва

Едно ноќевање со појадок и вечера во Hotel Medena 3* superiror room - Трогир

Едно ноќевање со појадок и вечера во Grand Hotel Neum 4* - Неум

Посета на Плитивички езера, Задар, Дубровник и Локрум

Организиран автобуски превоз

Пратител на патувањето

 

Опис на програмата:

Прв ден (09.10.2015)

Поаѓање во утринските часови од Скопје, возење преку Косово и Албанија. Пристигнување во Будва и вечера. По вечерата прошетка во стариот град со локален водич.

 

Втор ден (10.10.2015)

Поѓање во утринските часови од Будва и преку Котор, Дубровник, Неум, Сплит пристигнување во хотел Медена -Трогир.

 

Трет ден (11.10.2105)

Од Хотел Медена поаѓање во 7 и 30 часот по појадокот према Плитвички езера и разглед на природните убавини со локален водач околку 3 часа. Од Плитивички езера следна дестинација е Задар.  Пристигнување во Задар околу 15 часот и обиколка 2 часа. Во попладневните часови (околу 17 часот) поѓање према Гранд Хотел Неум и пристигнување во 21 часот и вечера.

 

Четврти ден (12.10.2015)

Појадок. Посета на Дубровник и разглед со локален водач. Слободно време за прошета во Дубровник. Посета на Локрум - островот на љубовта (15 евра). Во попладневните часови враќање кон Македонија.

 

За сместувањето:

Хотел Медена 3* е лоциран во Сегет, близу Трогир и Сплит во центарот на Трогирската ривиера. Капацитетот на хотелот се 500 соби: deluxe, superiror/+, superiror и туристичка класа.

Трогир е град кој се наоѓа во Далмација, Хрватска. Стариот град во Трогир е вклучен во списокот на УНЕСКО. Градот бил основан од страна на грчки доселеници во 3 век п.н.е.. Во Средна Европа се смета за еден од назачуваните романо-готски град. Најзначан културен споменик во градот е Трогирската катедрала. Градот е еден од најголемите туристички центри на Хрватска.

Grand Hotel neum 4* е реновиран хотел и еден од најголемите и најлуксузните хотели на наеумската ривиера кој нуди уникатно искуство и професионална услуга. Хотелот располага со welness&spa центар направен според највисоки стандарди каде можете да го релаксирате вашето тело, ум и душа. Хотелот се наоѓа на југот на јадранско крајбрежје и е на само 65 км од Дубровник, 140 км од Сплит, 200 км од Сараево, 80 км од макарска, 77 км од Мостар и 22 км од Стоне.

Хотелот Bracera 4* - Будва нуди сместување на само 200 метри од плажа. Хотелот располага со бесплатен wi- fi Интернет и бесплатен паркинг простор. Собите се комотни и модерно уредени.