Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Дел од нашата понуда:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Острог

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 

Понудата е по лице и вклучува тродневен аранжман во  за термин по избор

2 ноќевањa со појадок и вечера во двокреветна соба во хотел со 3*, во Цетиње

автобуски превоз на дадената релација

организација на аранжманот

професионален туристички водич

туристичка такса

Термини:

16.10 -18.10.2015

23.10 -25.10.2015

Опис на програмата:

Охрид-Скопје- Цетиње- Острог- Котор-Скопје –Охрид

1 ден

Поаѓање од пред агенција околу 20 часот со туристички автобус, преку Албанија за Будва, па за Цетиње. Пристигнување во Будва утринските часови, посета на Св. Стефан - едно од најатрактивните места на Црногорското приморје, па попладневна прошетка во стариот дел на Будва каде можат да се видат црквите Св. Иван, Св. Марија, плоштадот. Тргнување за Цетиње, сместување во хотел, вечера.

 

2 ден

Појадок Целодневен излет на - старата престолнина на Црна Гора, со Цетинскиот манастир – симбололот на Црногорската духовност во кој се наоѓаат моштите – раката на Св. Јован Крсител. Се продолжува за манастирот Св. Василие Острошки, сместен на карпест планински масив, најголемо Црногорско светилиште. Основан е од Св. Василије во 17 век и се верува дека моштите на Св. Василие Острошки се чудотворни. Хотелско сместување и вечера во Цетиње.

 

3 ден

Појадок. Посета на Котор, разгледување на стариот дел на градот. Тргнување за Македонија, со попатни паузи пристигнување во Македонија во вечерните часови.