Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Дел од нашата понуда:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

11-ти Октомври

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 

11 Октомври во Шкодра, Будва, Котор, Дубровник и Мостар (09.10 - 12.10.2105)

3 ноќевање со појадок и вечера + организиран превоз

 

 

Понудата е по лице и вклучува:

Три ноќевања со појадок и вечера во хотел 3* во околина на Дубровник

Посета на Шкодра, Будва, Котор, Дубровник и Мостар

Организиран автобуски превоз

Пратител на патувањето

 

Опис на програмата

 

Прв ден (09.10.2015)

Поаѓање од Скопје во утринските часови. Возење преку Албанија, Шкодра, Будва и Херцегнови. Во попладневните часови пристигнување  во хотел, вечера и слободно време.

 

Втор ден (10.10.2015)

Во 9 и 30 по појадокот поаѓање од хотелот кон Дубровник. City Tour разглед со локален водач и едночасовно возење со брод. Факултативен панорамски разглед на Дубровник со брод (35 евра). Во попладневните часови враќање во хотелот, вечера и слободно време за прошетка.

 

Трет ден (11.10.2105)

По појадокот поаѓање према Мостар. Разглед на градот со локален водач и слободно време за прошетка и факултативен ручек. Враќање во хотелот и вечера.

 

Четврти ден (12.10.2015)

Појадок и подготовка за напуштање на собите. Посета на Котор и разглед на градот. Во попладневните часови враќање кон Скопје со попатни паузи.