Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Дел од нашата понуда:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

CALDERA ROMANTICA

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 

Лоциран во селото Акротири, хотел Caldera Romantica располага со прекрасен базен и ресторан со неверојатен поглед на море и бесплатен паркинг. Секоја соба е опремена со клима уред, телевизор, сеф, фен, тераса и wi-fi. Собите во хотелот се двокреветни, трокреветни, супериор или јуниор апартман и се просторни, светли и уредени според познатиот Cycladic стил. Покрај базенот има snack бар кој нуди освежување за гсотите покрај базенот, а секое утре се припрема појадок од сопствениците. Главниот град на островот Санторини, Фира се наоѓа на одалеченост од 15 километри.