Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Дел од нашата понуда:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HOTEL KALMA 2 **

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 

Kalma e традиционален хотел сместен во гратчето Месариа. Хотелот располага со базен и бар, каде гоститие може да се освежат со прекрасни коктели и да одмараат на безплатните лежалки покрај базенот.Собите се со поглед на море, базен или на градината и истите располагаат со балкон, бања, клима уред, фрижидерче, ТВ со сателитска, сеф, телефон и безплатен Wi-Fi пристап. На само 50м од хотелот се наоѓа супермаркет, продавници и ресторани. Главниот град на Санторини, Фира, е на 2.5км, а главното пристаниште на 5км одалеченост