Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Дел од нашата понуда:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

KALAMASOS BEACH 3***

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
   
 

Цени 2015

www.calamosbeach.gr

ALL PERIODS FROM 20/06  TO  20/09

Тип на соба

Cap

Brd

Rt

MS

Sales

 Room Family Standard 2+2

2+2

HB

PP

7

24 €

Room Triple Standard 2+1

2+1

HB

PP

7

28 €

Double Room

2+1

HB

PP

7

32 €

 

Цената  е изразена во евра, по лице на ден   на Полу пансион .

Лоциран е на  Agioi Apostoloi веднаш на плажата, Хотелот  е  опколен  со бујна градина  , базен, и тераса која дава директен поглед кон сите убавини. Хотелот нуди  бесплатен WI-FI на сите јавните места. Секоја соба е  опремена со клима , телевизор , фрижидер , приватна  бања опремена со када/туш кабина. Гостите може да уживаат во специјалитетите на  интернационална и грчка  кујна во ресторанот или во подготовката на   свежата риба  во Таверната. Појадокот  се  служи во просторот за појадок или на нарачка се носи до собата. Во комплексот има и скара. Рецепција  24 часа , квалитетна услуга и љубезност. Хотелот е оддалечен 45 км од Атина и 58 км од   Athens International Airport. Бесплатен паркинг е предвиден во рамките на просториите.

Трет Возрасен во Дво креветнa соба 24 еуро на ден на  полу пансион.

Family Room 2+2 ( 2 возрасни + 2 деца до 11.99 години )

Напомена: во цената не е вклучено патничко осигурување и се однесува со сопствен превоз.

Цената е изразена во евра по курс 1 € = 61.5  ден.        
  Цената е изразена во евра по курс 1€ = 61.5  ден.